Medya Akreditasyon Esasları

31 Aralık 2017 tarihine kadar Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu bünyesinde gerçekleştirilecek mahalli ve ulusal tüm organizasyonlarda geçerli olacak akreditasyonun yanısıra, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 'Günlük Medya Akreditasyonu' prosedürü de 2017 sezonu içerisinde düzenlenecek olan ulusal ve mahalli yarışlarda geçerliliğini sürdürecek.

Günlük akreditasyon kayıt işlemi esnasında imzalatılacak belgeler ve doldurulacak formlara karşılık, medya mensubuna dokümanlar, yelek ve yaka kartı verilecek, gün ya da organizasyon sonunda verilen yelek organizatör kulübe iade edilecektir.

Organizasyon öncesinde medya merkezinde yer alan akreditasyon masasına uğramayan, akreditasyon formunu doldurmayan, taahhütnamesini imzalamayan, akreditasyon işlemlerini tamamlamayan medya mensuplarının organizasyonu resmi olarak takip etmesine izin verilmeyecek ve yarışmayla ilişkili medya mensubu olarak değerlendirilmeyecektir.

Akreditasyon esnasında medya mensubunun basın kartı/kurum kartı veya çalıştığı kuruma ait antetli kağıtla sorumlu müdüründen ıslak imzalı bir yazı getirmesi istenecektir. Bu kart ya da yazı sunulmadığı durumlarda da medya mensubunun ıslak imzalı taahhütnamesini ve akreditasyon formunu doldurmuş olması, yaşanması muhtemel tatsız bir olay, yaralanma ve ölümlü bir kaza sonucunda medya mensubunun bütün sorumluluklarını bildiğini gösterir belge niteliği taşıyacaktır.

Yıllık akreditasyon işlemleri için www.tosfed.org.tr web sitesinde Medya sekmesi altında yer alan Ulusal Akreditasyon Formu’nu doldurularak aşağıda belirtilen evrakları ile birlikte en geç 03 Mart 2017 tarihe kadar medya@tosfed.org.tr adresine e-posta olarak yollanması gerekmektedir.

Başvurular TOSFED tarafından değerlendirilerek, başvurusu onaylanan medya mensuplarına gerekli tüm evrak, numaralı medya yeleği ve GÜVENLİK EL Kitapçığı teslim edilecek ve akredite medya listesi TOSFED resmi web sitesinden ilan edilecektir.

Akreditasyon için gerekli evraklar

a) Tam ve eksiksiz doldurulmuş başvuru formu, b) Dijital ortamda vesikalık fotoğraf,
c) Sarı basın Kartı veya kurum kimlik kartı,
d) Yayın hakkındaki bilgiler (tirajı, yayın periyodu, yayın ağı gibi), e) 2016 sezonunda otomobil sporlarına ilişkin yapılmış haberler, f) Temas kurulabilecek bir faks numarası ve e-posta adresi,
g) Ayrıca serbest çalışan gazetecilerin başvurularında son 12 ay içerisinde yazı, makalelerinin yer aldığı yayınların adları, haber sayısı ve yayınlandığı tarihlerin listesi verilmelidir.

2017 Ulusal Akreditasyon Formu

2017 Günlük Akreditasyon Formu