4 Günlük Serüven Başlıyor - 24.10.2017

Türkiye’nin ilk offroad kulübü İSOFF,  offroad disiplininde Türkiye’de koşulacak ilk uluslararası formatta yarışı organize ediyor. 26-29 Ekim tarihleri arasında, Çanakkale’de Truva’nın tarihi dokusunda 4 günlük organizasyon olarak düzenlenen Baja Troia Turkey, 6 ayaklık East European Tout Terrain Series takviminde 5. Ayak yarışı olarak koşulacak.

Zorlu yarış yaklaşık 500 km’si özel etaplar olmak üzere toplam 800 km uzunluğunda etapları ile Türk ve yabancı ekiplere heyecanlı bir yarış sözü veriyor. 4 gün sürecek yarışı basın mensupları ve yabancı seyirciler de takip edeceği için rota seçimi Çanakkale bölgesinin tarihi ve turistik olarak en ilgi çekici noktaları göz önüne alınarak belirlendi. Organizasyonun ilk günü 26 Ekim'de Truva Atı önünden seremonik start ile yarışa başlayacak ekipler, Prolog etabının ardından 4 gün boyunca 13 özel etap kat edecekler. Yarışın ödül töreni 29 Ekim Pazar günü Truva Atı önünde gerçekleşecek.

Yarışa East European Tout Terrain Series’i takip eden İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Fransa, İsrail ve KKTC başta olmak üzere farklı ülkelerden de sporcuların yer aldığı 4 ayrı kategoride  65 ekip katılıyor. Mitsubishi RalliArt İtalya ekibinin 6 araçlık bir takım olarak mücadele edeceği Baja Troia Turkey, otomobil sınıfları dışında motosikletlerin de katılımına açık olarak organize ediyor. Ayrıca etapları yarış havasını koklayarak geçmek isteyen offroad tutkunları için Raid sınıfı da yer alıyor.