Şampiyonlar Şampiyonası Mart Ayında - 16.2.2017

2016 sezonunda tüm branşlardaki şampiyon ve birinciler, uluslararası alanlarda ülkemizi temsil edip podyum yapan sporcular, tek marka kupaları birincileri ve KKTC şampiyonları ile TOSFED kontenjanından sporcuların katılımı ile 15 yıllık bir aranın ardından düzenlenen 'Şampiyonlar Şampiyonası' 17-18-19 Mart tarihlerinde İzmir Ülkü Park Yarış Pisti'nde gerçekleştirilecek.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED tarafından Opel Türkiye, Spor Toto ve Petlas katkılarıyla organize edilecek etkinlik kapsamında, 17-18 Mart günlerinde tüm katılımcılar 2 grup halinde Volkicar yarış otomobilleri ile sıralama turlarını yapacaklar ve en hızlı 16 sporcu, pazar günü Opel Corsa OPC yarış otomobilleri ile elemelerde birbirleriyle mücadele edecekler.

Drift gösterileri, motosiklet akrobasi gösterileri, eski şampiyon pilotların show turları ve Retro Rally sergisi gibi etkinlikler ile renklenecek organizasyonun kuralları ve programı ilerleyen günlerde TOSFED resmi web sitesinden açıklanacak. 

Ayrıca 2016 sezonu şampiyon ve birincilerinin ödül alacakları TOSFED Gala Gecesi 17 Mart 2017 Cuma akşamı İzmir Balçova'da yer alan Kaya Thermal & Convention Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

ŞAMPİYONLAR ŞAMPİYONASI KATILIMCI LİSTESİ

Türkiye Ralli Sınıf 2 Şampiyonu / Yağız Avcı

Türkiye Ralli Sınıf 3 Şampiyonu / Ahmet Burkay

Türkiye Ralli Sınıf 4 Şampiyonu / Buğra Banaz

Türkiye Ralli Sınıf 5 Şampiyonu / Emrah Ali Başo

Türkiye Ralli Sınıf N Şampiyonu / Uğur Soylu

Türkiye Ralli Kadınlar Şampiyonu / Simin Bıçakçıoğlu

Türkiye Ralli Gençler Şampiyonu (yerine ikinci) / Emre Hasbay

Red Bull Power Stage En Fazla Puan (yerine ikinci) / Orhan Avcıoğlu

Türkiye Historic Rally Kategori 1 Birincisi / Gerçek Sunman

Türkiye Historic Rally Kategori 2 Birincisi / Engin Kap

Türkiye Offroad Sınıf 1 Birincisi / İlayda Hancı

Türkiye Offroad Sınıf 2 Birincisi / İrfan Özdemir

Türkiye Offroad Sınıf 3 Birincisi / İsmail Ayhan

Türkiye Offroad Sınıf 4 Birincisi / Hüseyin Memi

Türkiye Trial Şampiyonu / Team Mobil 1 / Ertan Uçar

Türkiye Karting Formula Senıor Kategori Şampiyonu / Berkay Besler

Türkiye Karting Formula Master Kategori Şampiyonu / Mehmet Çınar

Türkiye Tırmanma Kategori 1 Şampiyonu / Burak Başlık

Türkiye Tırmanma Kategori 2 Şampiyonu / Hakan Ertarman

Türkiye Tırmanma Kategori 3 Şampiyonu / İsmet Toktaş

Türkiye Tırmanma Kategori 4 Şampiyonu / Ümit Ülkü

Türkiye Pist Süper Grup Şampiyonu (yerine ikinci) / Galip Atar

Türkiye Pist Maxi Grup Şampiyonu / İbrahim Okyay

Türkiye Rallikros Kategori 2 Şampiyonu / Halid Avdagiç

Türkiye Rallikros Kategori 3 Şampiyonu / Sinan Saatçi

Türkiye Drift Şampiyonu / Timur Pomak

ERC 3 Avrupa Ralli Şampiyonası / Murat Bostancı

ERC 3 Avrupa Ralli Şampiyonası / Ümitcan Özdemir

İtalya 3H Endurance Champions Cup / Levent Kocabıyık

İtalya 3H Endurance Champions Cup / Fatih Ayhan

İtalya 3H Endurance Champions Cup / Aytaç Biter

Porsche Sports Cup / Ayhancan Güven

Trofeo Abarth Challenge / Yiğit Timur

Trofeo Abarth Challenge / Fatih Kara

İtalya Ralli Şampiyonası / Dağhan Ünlüdoğan

Opel Corsa OPC Cup Birincisi/ Ali Başakıncı

V1 Challenge Birincisi / Burak Çukurova

Intercity Clio Cup -1 Birincisi / Gün Taşdelen

Intercity Clio Cup -2 Birincisi / Sinan Koç

Yusuf Aramacı Ralli Kupası Kategori  1 / Nuvit Karakaşlı

Yusuf Aramacı Ralli Kupası Kategori  2 / Ahmet Keskin

Yusuf Aramacı Ralli Kupası Kategori  3 / Faruk Güzelçalışkan

KKTC Ralli Şampiyonu / Rauf Denktaş

KKTC Tırmanma Şampiyonu / Deniz Denner

TOSFED Amatörlere Destek Programı / Yiğit Yalçın

TOSFED / Can Tolon

TOSFED / Jason Tahincioğlu

TOSFED / Cemil Çıpa

TOSFED / Burcu Çetinkaya

TOSFED / Ali Türkkan

TOSFED / Kaan Önder

TOSFED / Kuzey Eroldu

TOSFED / Emir Kalafatoğlu

TOSFED / Cem Bölükbaşı